Hizmetlerimiz

Komple Zayıf Akım Sistemleri

Z

ayıf akım sistemleri; yapıların içerisindeki bilgi akışının, iletişimin, kontrol ve güvenliğin düzenlenmesini ve yönetilmesini sağlayan sistemlerdir.

Zayıf akım sistemleri; yapıların içerisindeki bilgi akışının, iletişimin, kontrol ve güvenliğin düzenlenmesini ve yönetilmesini sağlayan sistemlerdir. Bir yapı, zayıf akım sistemleri olmadan sadece betondan ya da ahşaptan ibarettir.

 

Zayıf Akım Sistemleri ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde nesnelerin interneti kavramının yaygınlaşmasıyla birlikte, haberleşme ağına bağlanan cihazların sayısı artmış bulunmaktadır. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte zayıf akım sistemleri de her geçen gün daha kapsamlı hale gelmektedir.

Zayıf akım sistemleri, genellikle güvenlik amaçlı düşünüldüğü için elektronik güvenlik sistemleri ile karıştırılmaktadır. Sanılanın aksine elektronik güvenlik sistemleri, zayıf akım sistemlerinin bir alt koludur.

Zayıf akım sistemleri, insanların ve yapıların ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Örneğin; hastanelerde kullanılacak olan sistemler ile fabrikalarda kullanılacak olan sistemler; teknik özellik ve işçilik bakımından farklılıklar göstermektedir. Kurum ve kuruluşlar bu farklılıkları tanımlamak, istedikleri ürünlerin; kalitesini, teknik özelliklerini ve işçilik standartlarını belirlemek için şartnameler yayınlarlar.

Kurulmuş olan sistemlerin uzun ömürlü olması, düzgün ve verimli çalışabilmesi için; öncelikle kullanılacak ürünlerin kalite ve standartlarının yeterli olması, yapılacak olan işçiliğin kusursuz olması ve sistemlerin düzenli olarak kontrol ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Devletin yayınlamış olduğu kanunlar ve yönetmeliklerle birlikte bu kontrol ve bakım işleri zorunlu hale getirilmiştir.

Diğer hizmetlerimizi görün

Diğer Hizmetler

Geçiş ve Kontrol Sistemleri

Hizmetlerimiz

Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri

Hizmetlerimiz

Akıllı Bina ve Otomasyon Sistemleri

Hizmetlerimiz

Network-Server-Data Sistemleri

Hizmetlerimiz